Concept Art Orchestra v pražském Jazz Docku 11. června

10. 3. 2017
4 × Concept Art Orchestra v pražském Jazz Docku

Přední český jazzový bigband vedený Štěpánkou Balcarovou připravil na letošní rok sérii čtyř koncertů, každý s jiným programem. Druhý z nich, s názvem Vzpomínka na Jana Zrzavého, se bude konat 11. června. Další pak 22. října a 10. prosince. Více o programu jednotlivých koncertů najdete zde. Album The Prague Six, které získalo cenu Anděl v roce 2015, si můžete koupit zde.

Videoklip „Infancy“ Beaty Hlavenkové

10. 3. 2017

Animal Music vydává album kvarteta „Blue Shadows“

5. 2. 2017
BLUE SHADOWS

Animal Music vydává album kvarteta „Blue Shadows“ sestávajícího z hudebníků pocházejících z různých hudebních světů – violoncellisty Jiřího Bárty, bubeníka Martina Nováka, kytaristy Josefa Štěpánka a kytaristy a filmového skladatele Petra Ostrouchova. Převážně instrumentální album, složené ze skladeb vzniklých většinou přímo ve studiu, je přirozeným součtem jejich rozmanitých hudebních zkušeností a dovedností. Hostem na albu je zpěvák James Harries, též prostřednictvím písně “Blue Shadows”, obsažené v loňské televizní minisérii Modré stíny, k níž všichni zúčastnění hudebníci nahrávali společně hudbu a od této své spolupráce odvodili i název projektu.

Videoklip „Companion“ Beaty Hlavenkové

5. 2. 2017

Animal Music vydává nové autorské album Jiřího Slavíka

5. 2. 2017
Jiří Slavík – MATEŘŠTINA

Animal Music vydává nové autorské album Jiřího Slavíka s názvem „Mateřština“, kterým se tento vynikající kontrabasista a skladatel představuje v úloze zpěváka a multiinstrumen­talisty pátrajícího po svých kulturních kořenech a využívajícího odkaz lidové hudby ve svých vlastních soudobých skladbách.

Dvě nová alba

16. 12. 2016
David Dorůžka – Autumn Tales Aneta Majerová & Stamicovo kvarteto - WEINBERG, BLOCH: PIANO QUINTETS

Animal Music vydává krátce před Vánoci dlouho očekávané nové album kytaristy Davida Dorůžky „Autumn Tales“ a album klavírních kvintetů Mieczyslawa Weinberga a Ernesta Blocha v podání Stamicova kvarteta a klavíristky Anety Majerové.

Vertigo NONONONONINININI

22. 10. 2016
Vertigo – NONONONONINININI

Kapela VERTIGO vydává v říjnu 2016 nové album nazvané NONONONONINININI a pokřtí ho koncertem v pražském Jazzdocku dne 3. 11. 2016.

Nominace na ceny Anděl

29. 2. 2016
Cena Anděl

Nominace v cenách Anděl v kategorii jazz a blues za rok 2015 získaly opět pouze nahrávky Animal Music – „Scintilla“ Beaty Hlavenkové, „The Prague Six“ od Concept Art Orchestra a „Fragile Bliss“ tria Tomáš Liška, Luboš Malina a Michal Nejtek. Gratulujeme!

MAMATOHE

19. 9. 2016
MAMATOHE

Mezinárodní kvartet MAMATOHE, který spolu s českými zástupci, kontrabasistou Tomášem Liškou a saxofonistou Marcelem Bártou, tvoří mexický pianista Mark Aanderud a argentinský bubeník Hernan Hecht, natočil eponymní album v roce 2012, v závěru svého mezinárodního turné. Album vychází nyní u Animal Music.

Beata Hlavenková vydala album „Scintilla“

2. 2. 2016
Beata Hlavenková – Scintilla

Klavíristka a skladatelka Beata Hlavenková vydala na konci roku 2015 nové autorské album „Scintilla“, obsahující vedle autorčina klavíru a jiných klávesových nástrojů příspěvky vynikajících zahraničních i domácích hostů (Evan Ziporyn, Anders Aarum, Jiří Bárta, Ingrid Jensen, Kenneth Ekornes, Justin Lavash a Julie Dahle Aagard).

Tomáš Liška, Luboš Malina a Michal Nejtek vydávají album „Fragile Bliss“

20. 1. 2016
Tomáš Liška / Luboš Malina / Michal Nejtek – Fragile Bliss

ANIMAL MUSIC dává na vědomí, že posledními tituly roku 2015, které vyšly na samém jeho konci, jsou album „Fragile Bliss“ kontrabasisty Tomáše Lišky, banjisty Luboše Maliny a klavíristy Michala Nejtka a „Scintilla“, nové sólové album Beaty Hlavenkové, natočené tentokráte s několika vynikajícími zahraničními i domácími hosty (Evan Ziporyn, Anders Aarum, Jiří Bárta, Ingrid Jensen, Kenneth Ekornes, Justin Lavash a Julie Dahle Aagard).

Pišlické příběhy Beaty Hlavenkové

5. 11. 2015
Pišlické příběhy

ANIMAL MUSIC vydává svůj první titul pro děti. Na dvoj-CD „Pišlické příběhy“ se setkávají pohádky Filipa Rychlebského v neodolatelném vyprávění Ivana Trojana s písničkami Beaty Hlavenkové, které vedle autorky zpívají Lenka Dusilová, Milan Cais a Petr Ostrouchov. Projekt měl koncertní premiéru na festivalu Struny dětem.

Najponk, George Mraz a Matt Fishwick

5. 11. 2015
Najponk / George Mraz / Matt Fishwick – Final Touch of Jazz

Právě vyšlo nové triové album pianisty Najponka s názvem “Final Touch Of Jazz”, natočené opět s britským bubeníkem Mattem Fishwickem, kontrabasistou je tentokráte legendární George Mraz. Najponk jako vždy předvádí se svými spoluhráči mistrovské provedení klasického jazzového repertoáru.

Luboš Soukup a Points Septet vydávají nové album

12. 10. 2015
Luboš Soukup a Points Septet

Luboš Soukup a Points Septet vydávají krásné nové album v hvězdném obsazení Oskar Török, Luboš Soukup, Marcel Bárta, Petr Kalfus, Jan Jirucha, Jaromír Honzák a Tomáš Hobzek. Hudba na albu představuje „vesmír zvuků“ a jejím výhradním autorem je Luboš Soukup. Křest alba se koná 12.10.2015 ve 22.00 v pražském Jazz Docku.

ANIMAL MUSIC vydává album big bandu „CONCEPT ART ORCHESTRA“

7. 7. 2015
Concept Art Orchestra – The Prague Six

Animal Music vydává dne 15. 6. 2015 album vynikajícího mladého českého bigbandu Concept Art Orchestra řízeného Štěpánkou Balcarovou, se studiovými premiérami nahrávek děl autorů tvořících skupinu “The Prague Six”, kterou vedle dirigentky tvoří saxofonista Luboš Soukup, trombónista Jan Jirucha, klavírista Vít Křišťan, kteří v bigbandu rovněž hrají, a dále klavíristé Martin Brunner a Tomáš Sýkora.

CONCEPT ART ORCHESTRA křtí nové album 15. 6. 2015 v Jazzdocku

9. 6. 2015
CONCEPT ART ORCHESTRA

CONCEPT ART ORCHESTRA křtí nové album 15. 6. 2015 v Jazzdocku.

Nový videoklip Beaty Hlavenkové

18. 5. 2015

ANIMAL MUSIC vydává nové album Ivy Bittové s jejím triem „Eviyan“

18. 5. 2015
Eviyan – Nayive

Animal Music přináší počátkem května první z osmi plánovaných novinek letošního roku – vynikající album Ivy Bittové natočené v akustickém triu „Eviyan“ se spoluhráči, jimiž jsou kytarista a skladatel Gyan Riley a basklarinetista, skladatel a producent Evan Ziporyn, oba významní představitelé americké alternativní hudební scény. Velmi svěží a skrytě rafinovaný akustický repertoár souboru tvoří na prvním studiovém albu „Nayive“ vlastní skladby a improvizace jeho členů.

Čtvrtý Anděl pro Jaromíra Honzáka

18. 4. 2015
Jaromír Honzák – Uncertainty

Cenu Anděl za rok 2014 v žánrové kategorii „jazz a blues“ získal kontrabasista Jaromír Honzák za album „Uncertainty“. Je to jeho již čtvrtý Anděl v pořadí a pro Animal Music osmý v řadě. Vzhledem ke svému žánrovému rozkročení má Honzák podíl i na ocenění v kategorii „folk a country“, které získali Bratři Ebenové, jichž je Jaromír stálým spolupracovníkem již přes třicet let.

Nominace na cenu Anděl

10. 3. 2015
Cena Anděl

Na cenu Anděl za rok 2014 jsou v žánrové kategorii „jazz a blues“ opět nominována tři alba vydaná v loňském roce na labelu Animal Music – Uncertainty Jaromíra Honzáka, Bercheros Odyssey Tomáše Lišky a Taj kapely Vertigo. Se čtvrtou nominací se do naší party vklínil Pavel Hrubý se skvělým albem Between The Lines vydaném u Amplión Records. Ceny budou předány 7.dubna 2015.

Na sklonku roku 2014 vyšla u ANIMAL MUSIC nová autorská alba kontrabasistů Jaromíra Honzáka a Tomáše Lišky

3. 2. 2015

Na sklonku roku 2014 vyšly na labelu Animal Music dva vynikající autorské tituly předních kontrabasistů a skladatelů. Po pěti letech vydal nové plně autorské album Jaromír Honzák, opět vytvořené ve spolupráci s umělci domácími (David Dorůžka, Vít Křišťan) i zahraničními (Jon Fält, Antonin-Tri Hoang). Svou skladbu na pomezí jazzu a vážné hudby, nazvanou „Bercheros Odyssey“, kterou absolvoval studia na Jazz Institutu v Berlíně, vydal Tomáš Liška; v ryze smyčcovém a dechovém obsazení spolu s autorem účinkují Fabiana Striffler, Šimon Marek, Markus Ehrlich a Natalie Hausmann.

Animal Music vydává nové sólové album jazzového pianisty Najponka

14. 12. 2014
Najponk – A Child Is Born

Klavírista Najponk přináší další vynikající kolekci nahrávek vycházejících především z jazzových tradic, tentokrát v ryzí podobě sólového piana. Vedle jazzové klasiky (např. Cole Porter, Thelonious Monk) je zastoupena tvorba současné jazzové generace (Pat Metheny), instrumentální verze hitu popové scény (Beatles), bossa nova (Tom Jobim) a řada dalších skladeb, vše v dokonalé Najponkově interpretaci, která kompozice ohlodává na dřeň a zpřístupňuje je v krystalicky čisté podobě.

Světově proslulý hornista Radek Baborák vydává album „Orquestrina“

4. 11. 2014
Radek Baborák – Orquestrina

Světově proslulý hornista Radek Baborák vydává u Animal Music album se svým souborem Orquestrina. Album, které obsahuje skladby autorů známějších (Astor Piazzolla, Gabriel Fauré, Maurice Ravel) i méně známých (Lev Kogan, Corrado Saglietti), které jsou všechny spojeny inspirací tancem, bude pokřtěno při unikátním koncertě v pražském sále Domovina v pátek 14. 11. 2014 od 20.00 – vstup je volný do naplnění kapacity sálu! Album pokřtí a tango zatančí Anna Polívková a Michal Kurtiš.

Animal Music vydává unikátní album dívčího vokálního souboru Grunik

17. 9. 2014
Grunik – Ozvěny

Animal Music vydává čistě vokální album dívčí části folklorního souboru „Grunik“ z Ostravice, zabývajícího se autentickou interpretací lokálních lidových písní a známého též spoluprací na filmu Želary. Album obsahuje lidové písně ze sbírky své zakladatelky Věry Šejvlové z horského Lašska, nahrávky byly pořízeny přímo v přírodě, kde písně vznikly a tak, jak se původně interpretovaly. Syrové a autentické provedení lidových písní, neokrášlených žádnými úravami či aranžmá, přináší silný a dosti nezapomenutelný zážitek.

Progresivní a originální sextet VERTIGO vydává nové album s názvem „TAJ“

7. 5. 2014
Vertigo – Taj

Kapela Vertigo vydává po třech letech další vynikající album s názvem „Taj“. Členové kapely opět potvrzují kompozičně i interpretačně, že neznají hranic a svou otevřeností pro nejrůznější vlivy mohou jít příkladem. Album bude pokřtěno při koncertě v pražském Jazzdocku v sobotu 10. 5. v 19:00 hodin.

Animal Music má opět všechny tři nominace v žánrových cenách Anděl v jazzové kategorii

17. 2. 2014
Cena Anděl

Stejně jako vloni jsou na žánrovou cenu Anděl v kategorii „jazz a blues“ za rok 2013 nominována pouze alba Animal Music: „Theodoros“ Beaty Hlavenkové, „The Green Card Album“ Ondřeje Pivce a „Apokalypsis“ vytvořené ve spolupráci Tiburtina Ensemble a Tria Davida Dorůžky. Animal Music má zástupce též v nominacích v kategorii world music – je jím album „Milokraj“ Marty Töpferové a Tomáše Lišky.

Beata Hlavenková pokřtí album Theodoros

26. 1. 2014

Na dvou výjimečných koncertech konaných ve dnech 1. a 2. února 2014 v Kostele sv. Vavřince v Praze 1 pokřtí Beata Hlavenková své vynikající album Theodoros. Vstupenky v síti Ticketpro.

Tiburtina Ensemble a trio Davida Dorůžky: Apokalypsis

26. 1. 2014
Tiburtina Ensemble & David Dorůžka Trio – Apokalypsis

Na labelu Animal Music vyšlo na sklonku roku pozoruhodné a unikátní album APOKALYPSIS, při jehož natáčení spojil síly vokální soubor Tiburtina Ensemble, zaměřený především na interpretaci středověké hudby, s triem instrumentalistů – Davidem Dorůžkou, Marcelem Bártou a Martinem Novákem. Program vychází především z repertoáru středověkého španělského Codexu las Huelgas a zpracovává téma novozákonní knihy Zjevení Sv. Jana (Apokalypsa). Středověká vokální hudba se zde pojí s improvizacemi vynikajících jazzových hudebníků, které jsou inspirovány příběhem Apokalypsy a významně přesahují jazzový žánr. Celek vyznívá jako nadčasová programní skladba s podmanivou atmosférou a přemostěním sedmi set let.

Nové „americké“ album Ondřeje Pivce

14. 1. 2014
Ondřej Pivec – The Green Card Album

Před Vánoci vydal na labelu Animal Music své nové profilové album varhaník, klávesista, skladatel a aranžér Ondřej Pivec, od roku 2009 usazený v USA. Album navazuje částečně na Pivcovu jazzovou minulost, ovšem Pivec sám jej považuje za „rozlučku s jazzem“ a zvukově koncepci vychýlil ve prospěch hudby, která jej v New Yorku, kde žije, inspiruje a utváří – RNB, soul, „černý“ pop. Album vyniká perfektní produkcí a zvukem. S Pivcem, který je autorem poloviny skladeb a všech aranžmá, na něm účinkuje 13 vynikajících tamních instrumentalistů a zpěváků; album bylo nahráno i smícháno v New Yorku.

Luboš Soukup a Martin Brunner vydali autorská alba v obsazení větších ansámblů

6. 12. 2013
Luboš Soukup Ensemble – Through the Mirror

Saxofonista a skladatel LUBOŠ SOUKUP (LS Quartet, Inner Spaces, Points) spojil na svém druhém albu THROUGH THE MIRROR zvuk svého skandinávského kvarteta se šestičlennou tamní dechovou sekcí a českým smyčovým kvartetem a přináší sestavu autorských skladeb nesmírných kompozičních, aranžérských i interpretačních kvalit v pestrých barvách.

Martin Brunner – Morning Walks

Klavírista MARTIN BRUNNER své třetí album věnoval již koncertně prověřené desetivěté skladbě MORNING WALKS, v níž se zcela rovnocenným způsobem doplňují členové jeho tria (vedle autora Rastislav Uhrík a Tomáš Hobzek) rovněž se smyčcovým kvartetem a rovněž jeho hudba snese poměřování nejpřísnějšími kritérii kvality a autenticity tvorby.

Obě alba spojuje přístup ke koncepci rozměrného hudebního útvaru motivicky propojeného, touha rozšířit standardní zvuk jazzového ansámblu o nové barvy a české smyčcové kvarteto Epoque Quartet, pohybující se na české hudební scéně suverénně na pomezí žánrů. Obě alba vycházejí počátkem prosince 2013.

Klavíristka a skladatelka Beata Hlavenková vydává album Theodoros

29. 10. 2013
Beata Hlavenková – Theodoros

Klavíristka a skladatelka BEATA HLAVENKOVÁ, která je jednou z vůdčích osobností české jazzové a alternativní scény, vydává právě nové album THEODOROS mimořádných kvalit, složené z dvanácti jejích vlastních klavírních skladeb pojmenovaných po měsících v roce: autorka je zde sama sobě též jedinou interpretkou; skladby využívají klavíru jako sólového nástroje i více klavírních partů nahraných přes sebe. Album THEODOROS je směsí spíše intimnějších skladeb; Hlavenková zde dle vlastních slov vychází z fascinace písně a její jednoduchosti. Album bylo natočeno v sále Janáčkovy konzervatoře v Ostravě, smícháno ve studiu Sono Records (Milan Cimfe) a mastering provedl Tony Cousins v londýnském studiu Metropolis Mastering. Album vyjde v průběhu listopadu 2013 též na vinylu u vydavatelství Minority Records.

Animal Music vydává eponymní album kapely CPR Electrio

15. 7. 2013
CPR Electrio

Animal Music právě vydává eponymní album kapely CPR Electrio, jehož prostřednictvím se do Česka symbolicky vracejí dva jazzoví „emigranti“ žijící v New Yorku, a to varhaník Ondřej Pivec a saxofonista Karel Růžička mladší. Spolu s nimi je třetím do party „domácí“ bubeník Russell Carter. CPR Electrio hraje groovy hudbu mísící vlivy taneční hudby, r´n´b a funky a hudebníci střídají ve svých rukách nástroje tradičně akustické (hammond varhany, fender piano, saxofony, bicí) a nástroje elektrické (klávesové i dechové syntezátory, elektrické bicí).

Klavírista Vít Křišťan vydává debutové autorské album Imprints

31. 5. 2013
Vít Křišťan – Imprints

Klavírista Vít Křišťan vydává u vydavatelství Animal Music své debutové autorské album Imprints, a to krátce poté, co jako člen kvinteta Inner Spaces získal cenu Anděl za jazzové album loňského roku (Light Year) a poté, co se podílel na nedávném albu Jaromíra Honzáka a Sissel Very Pettersen Blood Sings, které bylo na tutéž cenu nominováno. Na albu s Křišťanem účinkují kontrabasista Jaromír Honzák, bubeník Roman Vícha, trumpetista Oskar Török, kytarista Marek Kądziela a zpěvačka Agnieszka Twardoch. Křest alba se uskuteční v pondělí 3. 6. 2013 v klubu Jazzdock.

Marta Töpferová a Tomáš Liška vydávají album inspirované nejen českou a moravskou lidovou hudbou

18. 3. 2013
Marta Töpferová & Tomáš Liška – Milokraj

Na labelu Animal Music vychází v těchto dnech album Marty Töpferové a Tomáše Lišky s názvem Milokraj, které obsahuje skladby vzniklé ve spoluautorství obou hlavních protagonistů, inspirované nejen moravskou a českou lidovou hudbou; spolu s nimi album nahráli kytarista David Dorůžka, houslista Stano Palúch a cimbálista Marcel Comendant. Töpferová s Liškou hledají na cestě do Milokraje svou osobní i hudební identitu, hledají vysněný domov uvnitř vlastních srdcí.

Inner Spaces vydali jazzovou desku roku 2012

14. 3. 2013
Cena Anděl

Album Light Year, které u Animal Music vydal soubor Inner Spaces s Davidem Dorůžkou, získalo cenu Anděl za nejlepší album roku 2012 v kategorii jazz a blues. Zbylé dvě nominace v této kategorii rovněž patří nahrávkám Animal Music.

Alba Animal Music mají všechny tři nominace v kategorii jazz a blues hudebních Cen Anděl 2012

20. 2. 2013
Cena Anděl

Nominaci získalo album Blood Sings Jaromíra Honzáka natočené se Sissel Verou Pettersen a dalšími hudebníky, album Light Year kapely Inner Spaces s Davidem Dorůžkou a album The Real Deal, které klavírista Najponk natočil s Jaromírem Honzákem a Mattem Fishwickem. Iva Bittová získala za album Zvon nominaci v hlavní kategorii zpěvačka roku. Vítězové se budou vyhlašovat 8. 3. (žánrové ceny) a 16. 3. (hlavní kategorie).

CPR Electrio chystá album pro Animal Music a shání finance přes indiegogo.com

11. 2. 2013
Ondřej Pivec

Varhaník Ondřej Pivec, žijící od roku 2009 v New Yorku, saxofonista Karel Růžička ml., žijící tamtéž již od roku 1994 a jejich kolega, bubeník Russel Carter tvoří CPR Electrio – malý a úderný soubor, v němž akustické nástroje doplňují elektronickými – vedle hammondek zde zní syntezátory, saxofon střídá legendární dechový syntezátor EWI, bicí jsou doplněny pady pro samplované zvuky. Ondřej, Karel a Russel nahráli a nyní dokončují dlouho očekávané debutové album, které vyjde na jaře u Animal Music. Na dokončení nahrávek nyní chybí ještě nějaká hotovost, kterou jest možno přispět již jen týden formou crowdfundingu zde: www.indiegogo.com/CPR. Bude to výborná deska a za podporu jistě stojí!

Jaromír Honzák vydává album Blood Sings s norskou zpěvačkou Sissel Verou Pettersen

16. 1. 2013
Jaromír Honzák – Blood Sings

Na labelu Animal Music vyšlo na přelomu roku album kontrabasisty Jaromíra Honzáka s názvem Blood Sings, které obsahuje skladby Suzanne Vega v Honzákově charakteristickém aranžérském uchopení. Honzák k realizaci alba pozval norskou zpěvačku Sissel Veru Pettersen, polského bubeníka Łukasze Żytu, s nímž spolupracuje již delší dobu, mladého klavíristu Víta Křišťana (nahrávka jehož tria s Jaromírem Honzákem a Romanem Víchou vyjde u Animal Music v letošním roce) a hostujícího kytaristu Josefa Štěpánka.

Iva Bittová vydává album Zvon

15. 11. 2012
Iva Bittová – Zvon

Animal Music vydává 23. 11. 2012 ve spolupráci s vydavatelstvím Supraphon album Ivy Bittové s názvem Zvon, obsahující orchestrální úpravy skladeb z repertoáru Ivy Bittové. Album, které je vpravdě monumentálním projektem, bylo nahráno ve spolupráci s Pražskou komorní filharmonií, jedním z nejlepších evropských komorních orchestrů a s mnoha hosty. Autory aranžmá jsou Petr Ostrouchov a Beata Hlavenková.

Inner Spaces vydávají a křtí album s Davidem Dorůžkou

17. 10. 2012
Inner Spaces – Light Year

Česko-polský kvintet Inner Spaces vydává v těchto dnech na labelu Animal Music své druhé album s názvem Light Year, jehož natáčení se jako host a regulérní šestý člen zúčastnil kytarista David Dorůžka. Hudba je výslednicí vlivů, které členové kapely nasávají na svých zahraničních studiích a ve spolupráci s domácími i zahraničními hudebníky. Skladby jsou dílem českých členů kapely (Štěpánka Balcarová, Luboš Soukup a Vít Křišťan), jednou skladbou přispěl i David Dorůžka. Křest alba se odehraje u příležitosti koncertu Inner Spaces s Davidem Dorůžkou v pražském Jazzdocku 25. 10. 2012.

Najponk, Honzák a Fishwick vydávají a křtí triové album

13. 4. 2012
Pozvánka

Třetím letošním titulem Animal Music je triové album Najponka (klavír), Jaromíra Honzáka (kontrabas) a Matta Fishwicka (bicí) nazvané The Real Deal a obsahující více či méně standardní repertoár ve velmi chutné interpretaci zkušených hudebníků, Najponk přidal i jednu vlastní skladbu. Album bude pokřtěno při sérii čtyř koncertů od čtvrtku 12. 4. do soboty 14. 4., které s Najponkem a Honzákem přiletí odehrát i Matt Fishwick.

Animal Music vydává v reedici album Eternal Seekers

30. 3. 2012
Eternal Seekers

Na konci března Animal Music vydává v reedici oceňované debutové album Eternal Seekers, vydané poprvé v roce 2008.

Album, za které Lenka Dusilová získala „Anděla“ jako zpěvačka roku, vychází krátce poté, kdy tutéž cenu získala za své skvělé sólové album Baromantika. Album má nový obal a oproti původní podobě přibyl jeden bonus – dosud nevydaná nahrávka písně „Smiluje“ z filmu Rodina je základ státu. Eternal Seekers chystají na rok 2012 též koncerty – nenechte si je ujít!

Album skupiny VERTIGO je jazzovým albem roku!

6. 3. 2012

Album skupiny Vertigo s názvem Metamorphosis získalo cenu Anděl v žánrové kategorii jazz a blues jako album roku 2011. Je to druhý Anděl pro Vertigo a pátý anděl v řadě pro Animal Music. Děkujeme a gratulujeme Vertigu.

Alba Animal Music nominována na cenu Anděl

20. 2. 2012

Dvě ze tří právě ohlášených nominací v kategorii jazz & blues hudebních cen Anděl za rok 2011 patří albům z produkce Animal Music – debutové CD kapely Face of the Bass a titul Metamorphosis sextetu Vertigo. Třetím nominovaným albem v této kategorii je album Kalná skupiny Ladě (Indies Scope). Máme z toho radost, jakož i z toho, že v hlavních kategoriích cen Anděl aspiruje na album roku vynikající Baromantika Lenky Dusilové, v kteréžto souvislosti lze avizovat, že v březnu Animal Music vydá v reedici debutové album Eternal Seekers (projekt Lenky Dusilové, Beaty Hlavenkové a Clarinet Factory), které již dva roky není na trhu, s bonusy a novým obalem.

Nové album Steva Walshe

29. 1. 2012
Pozvánka

Americký kytarista a producent Steve Walsh natočil pro Animal Music nové album ve spolupráci s českými a slovenskými hráči, konkrétně v sestavě Jan Kořínek (hammond), Tomáš Liška (kontrabas) a Daniel Šoltis (bicí). Album s názvem Daily Specials vychází 13. 2. 2012 a pokřtěno bude při unikátním koncertu stejné sestavy v pátek 10. 2. 2012 od 22:00 v pražském Jazz Docku. Přijďte!

Digitální distribuce nahrávek Animal Music

29. 1. 2012

Alba i jednotlivé nahrávky Animal Music jsou nyní legálně k dispozici v téměř stovce digitálních obchodů na webu po celém světě. V Česku doporučujeme vynikající obchod SUPRAPHONLINE.CZ, kde lze nahrávky stáhnout nejen v MP3, ale též v CD kvalitě v bezeztrátově komprimovaném formátu FLAC. Ve světě lze stahovat nahrávky Animal Music v obchodech iTunes, Amazon, Napster, Spotify, eMusic, 7digital, 24/7 Entertainment a v řadě dalších.